Jaunojo tapytojo prizas (JTP) – vienas pirmųjų ir vienas reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse, vykstantis nuo 2009 metų. Šis projektas sujungia Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunuosius menininkus bendram tikslui – pristatyti savo šalies tapatybę, meno mokyklų praktikas ir asmeninį kūrybos potencialą. Menotyrininkų teigimu, projektas jau tapo savotišku Baltijos šalių jaunosios kartos tapybos metraštininku, svarbia jaunųjų kūrėjų platforma. Pagrindinis projekto tikslas  – pristatyti perspektyviausius ir ryškiausius jaunosios kartos tapytojus..

.. / Skaityti

Jau visai netrukus, spalio 26 dieną Vilniaus dailės akademijos parodų salėse Titanikas (Maironio g. 3, Vilnius) devintąjį kartą įvyks projekto Jaunojo tapytojo prizas finalininkų parodos atidarymas, konkurso nugalėtojo paskelbimas bei apdovanojimai. Šiemet konkurso paraiškų kriterijus atitiko ir į pagrindinį prizą pretendavo net 78 kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Kompetentingos komisijos darbo dėka, buvo išrinkta penkiolika finalininkų: Alexei Gordin, Alo Valge, Auksė Miliukaitė, Barbara Ābeltiņa, Danel Kahar, Grisli Soppe-Kahar, Joskaudė Pakalkaitė aka Yoshi...

.. / Skaityti

Jau devintąjį kartą vykstantis projektas „Jaunojo tapytojo prizas“ kviečia šiais metais teikti paraiškas jaunuosius menininkus iš trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Paraiškos priimamos iki 2017 metų rugsėjo 1 dienos. Dalyvavimo JTP'17 projekte sąlygos: 1. Projekte „Jaunojo tapytojo prizas 2017“ gali dalyvauti visi menininkai, turintys ar beįgyjantys meninį išsilavinimą nuo 18 iki 30 metų imtinai. 2. Konkursui teikiamo tapybos darbo sukūrimo metai – 2016/2017 (konkursui teikiamas vienas darbas, kurį menininkas parenka savo nuožiūra)..


.. / Skaityti

Puslapis 1 iš 18  > >>

JTP'16 Laimėtojai!

 

Vilniuje paskelbtas Jaunojo tapytojo prizas 2016 nugalėtojas!

Spalio 28 dieną Vilniuje, galerijoje TSEKH įvyko vienas iš svarbiausių meno renginių Baltijos šalyse - Jaunojo tapytojo prizas 2016.  Tai vienas reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse. Šis projektas apjungia Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunuosius menininkus bendram tikslui - pristatyti savo šalies identitetą, meno mokyklų praktikas bei asmeninį kūrybinį potencialą. Menotyrininkų teigimu, projektas jau tapo savotišku Baltijos šalių jaunosios kartos tapybos metraštininku bei reikšminga platforma jauniesiems kūrėjams. 

Julija Dailidėnaitė, Arūnas Šileris ir Mindaugas Klusas

 

Profesionali tarptautinė vertinimo komisija iš visų aplikavusiųjų į konkursą išrinko 15 finalistų, kurie pretendavo į pagrindinį prizą. Menotyrininkų, kuratorių ir dailininkų komisija kone vienbalsiai nusprendė, kad šiemet prizas atitenka lietuvių tapytojai Rosandai Sorakaitei. Menininkė apdovanota 2.500 EUR bei jai suteikta galimybė tobulintis menininkų rezidencijoje ICA Budapest (apgyvendinimas + studija dviems mėnesiams 2017m. gegužės ir birželio mėn.).

Rosanda Sorakaitė - Jaunojo tapytojo prizo 2016 nugalėtoja. 

Renginio organizatoriai ir projekto mecenatai kasmet paskiria dvi papildomas paskatinamąsias  premijas (po 500 eur). Jos buvo įteiktos Adriānai Vīgnere (Latvija) ir Vitai Opolskytei (Lietuva). 

 

 

 

 

 

 

 

Adriāna Vīgnere. “A little of everyday“ 7x7 cm, oil on canvas, 2016


Vita Opolskytė ir Siim Preiman

Vita Opolskytė 

 

Jau septynerius metus projekto naujienų portalas yra vienas didžiausių media kanalų Baltijos šalyse – DELFI.lt, kuris kasmet įsteigia Publikos prizą. Šiemet šį prizą laimėjo Dovilė Bilkštienė (Lietuva).

Dovilė Bilkštienė
Dailu