2020 metai tapo iššūkiu visiems vizualaus meno atstovams. Reaguodami į susiklosčiusią situaciją, tarptautinnio projekto “Jaunojo tapytojo prizas” organizatoriai nutarė nestabdyti kasmetinio konkurso, ir įgyvendino jį kitokia forma - parodos atidarymas ir projekto laimėtojo apdovanojimai įvyko tiesioginio eterio metu, kurio transliaciją stebėjo 11643 žiūrovai iš įvairių pasaulio šalių. Projekto vertinimo komisijoje dalyvavo Jean-Max Colard (menotyrininkas, parodų kuratorius ir literatūros mokslininkas, Centre Pompidou the Talk Program ir naujos online Centre Pompidou school vadovas, Prancūzija), Liina Raus (galerininkė, jaunų menininkų kūrybą skatinančios.. 

.. / Skaityti

JTP kviečia! Šiais metais projekto XII Jaunojo tapytojo prizas laimėtojas gaus štai tokį „sėkmės paketą“: dviejų mėnesių rezidenciją SIM meno rezidencijų centre, Reikjavike, Islandijoje, 2000 Eur finansinę premiją ir galimybę surengti solo parodą “Pamėnkalnio” galerijoje, Vilniuje.  Bene reikšmingiausia „paketo“ dalis yra ta, kad laimėtojo darbas bus įtrauktas į Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus tapybos rinkinį, saugomą Nacionalinėje dailės galerijoje. Pagalvok apie tai ir dalyvauk! Dalyvavimo XII Jaunojo tapytojo prizas projekte sąlygos.. 

.. / Skaityti

Jau vienuoliką metų projektas Jaunojo tapytojo prizas (YPP) sukausto meno pasaulio profesionalų ir tapybos mylėtojų dėmesį Baltijos regione. Lapkričio 8 dieną, Vilniuje vyko kasmetinis šio tarptautinio konkurso apdovanojimų vakaras, kurio metu buvo paskelbtas šiumetis laimėtojas. Kone 5000 eurų vertės prizas atiteko Sandra Strēle iš Latvijos. Menininkas laimėjo “sėkmės paketą”: 2000 eur finansinę paramą, dviejų mėnesių kūrybinę rezidenciją Berlyne, meno centre SomoS, galimybę surengti personalinę parodą Lietuvoje, Pamėnkalnio galerijoje. Tačiau, bene reikšmingiausias šio “paketo” punktas - menininko kūrinys patenka į Lietuvos dailės muziejaus tapybos fondus... 

.. / Skaityti

Puslapis 1 iš 20  > >>

XII YPP Laimėtoja!

 

XII YPP laimėtoja - lietuvė Elena Antanavičiūtė

 

2020 metai tapo iššūkiu visiems vizualaus meno atstovams. Reaguodami į susiklosčiusią situaciją, tarptautinnio projekto “Jaunojo tapytojo prizas” organizatoriai nutarė nestabdyti kasmetinio konkurso, ir įgyvendino jį kitokia forma - parodos atidarymas ir projekto laimėtojo apdovanojimai įvyko tiesioginio eterio metu, kurio transliaciją stebėjo 11643 žiūrovai iš įvairių pasaulio šalių.

 

Projekto vertinimo komisijoje dalyvavo Jean-Max Colard (menotyrininkas, parodų kuratorius ir literatūros mokslininkas, Centre Pompidou the Talk Program ir naujos online Centre Pompidou school vadovas, Prancūzija), Liina Raus (galerininkė, jaunų menininkų kūrybą skatinančios ir palaikančios galerijos Kogo galerii vadovė, Estija), Jānis Avotiņš (tapytojas,  tutorius ir lektorius, Latvija), Lina Lapelytė (menininkė, kompozitorė, Venecijos bienalės Auksinio liūto laimėtoja / kartu su R. Barzdžiukaitė ir V. Grainyte) ir Vilmantas Marcinkevičius (tapytojas, meno kolekcininkas, Lietuva).

Šių metų projekto vertinimo komisijos taip pat laukė gana rimtas išbandymas, nes tiek tarpinio, tiek ir galutinio balsavimo metu ne visi komisijos nariai galėjo matyti meno kūrinių originalus. Tačiau tai nesutrikdė komijos darbo - parodos foto ir virtualių reportažų pagalba komisijos nariai galėjo įdėmiai apžiūrėti kiekvieną meno kūrinį.

 

Po beveik tris valandas trukusios diskusijos, komisijos sprendimu pagrindinio prizo laimėtoja tapo lietuvių menininkė Elena Antanavičiūtė. Žiuri įvertino itin asmenišką ir atvirą menininkės kalbėjimą apie kūniškumą bei lytiškumą. Tai yra vyraujančios temos šiuolaikinėje visuomenėje, tačiau tapytojai pavyksta kalbėti apie jas neideologizuojant, per asmeninę nuoširdžią prizmę.

 

Belly. 100x95cm, oil on canvas. 2020

 

 

E. Antanavičiūtei atiteko dviejų mėnesių rezidencija SIM meno rezidencijų centre, Reikjavike, Islandijoje, 2000 Eur finansinė premija ir galimybė surengti dvi solo parodas: “Pamėnkalnio” galerijoje, Lietuvoje ir NB Gallery galerijoje Danijoje.  Bene reikšmingiausia laimėjimo dalis yra ta, kad laimėtojo darbas bus įtrauktas į Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus tapybos rinkinį, saugomą Nacionalinėje dailės galerijoje

 


Komisijos pageidavimu, buvo skirti net du specialieji paminėjimai. Jie taip pat atiteko Lietuvos menininkėms: Sonatai Riepšaitei ir Samantai Augutei.

 

 

Samanta Augutė | Storm. 21x30cm, watercolor on paper. 2020Sonata Riepšaitė |  Dormant Fountain. 110x125cm, charcoal & varnish on canvas. 2019

 

 

 


Dailu