2023-iųjų „Jaunojo tapytojo prizą” pelnė Agata Orlovska. Penktadienio vakarą Vilniaus Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje apdovanoti jubiliejinio, penkioliktojo „Jaunojo tapytojo prizo“ (JTP) laimėtojai ir atidaryta finalininkų darbų paroda. Pagrindinis prizas šiais metais įteiktas Lietuvos menininkei Agatai Orlovskai, rašoma pranešime spaudai. Sveikindamas konkurso dalyvius komisijos narys, dailės istorikas, Paryžiaus „George Pompidou nacionalinio meno ir kultūros centro“ prezidentas..


.. / Skaityti

Šiemet jau penkioliktą kartą jaunieji Baltijos šalių įvairių sričių menininkai kviečiami ištraukti į dienos šviesą naujausius savo tapybos darbus. Prasideda atranka į „XV Jaunojo tapytojo prizas“ konkursą. Šiemet, kaip ir pernai, išimties tvarka konkursui paraiškas gali teikti ir jaunieji Ukrainos menininkai, kurie šiuo metu reziduoja Lietuvoje, Latvijoje arba Estijoje. Lietuvos, Latvijos, Estijos bei šiose šalyse reziduojantys Ukrainos jaunieji menininkai..

.. / Skaityti

JTP paskelbė šių metų geriausią jaunąjį tapytoją Baltijos šalyse. Lapkričio 18 d. vakarą Vilniaus paveikslų galerijoje įvyko konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ apdovanojimai. Jau keturioliktus metus vykstantis konkursas sulaukia didelio jaunųjų Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkų dėmesio. Šiemet konkurse galėjo dalyvauti ir Ukrainos menininkai, reziduojantys Baltijos šalyse. Tarptautinės komisijos sprendimu, geriausiu jaunuoju tapytoju Baltijos šalyse buvo paskelbtas Linas Kaziulionis.

.. / Skaityti

Puslapis 1 iš 23  > >>

MO muziejuje paskelbtas Baltijos šalių konkurso "XIII Jaunojo tapytojo prizas" laimėtojas

 

Lapkričio 18 d. vakarą MO muziejuje įvyko konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ apdovanojimai. Jau tryliktus metus vykstantis konkursas sulaukia didelio jaunųjų Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkų dėmesio. Šiemet tarptautinė komisija geriausiu jaunuoju tapytoju Baltijos šalyse paskelbė Dominyką Sidorovą. 

 

Konkurso finale varžėsi 15 menininkų. Visų jų darbus galima pamatyti parodoje MO muziejuje iki 2022 metų sausio 30 dienos. Komisijos sprendimu specialiuoju paminėjimu buvo įvertinta Erika Povilonytė. MO muziejaus atstovai taip pat įsteigė ir specialų prizą – MO premiją. Jis atiteko Kazimierui Brazdžiūnui. Šių metų nugalėtojas – Dominykas Sidorovas 

Šių metų pagrindinio nugalėtojas D. Sidorovas apdovanotas dviejų mėnesių (vasaris/kovas, 2022) rezidencija Šiaurės menininkų centre Dale, Norvegijoje, su 11 000 NOK mėnesio stipendija. Menininkas taip pat laimėjo 3 000 eurų premiją ir galimybę surengti asmeninę parodą Pamėnkalnio galerijoje, Vilniuje. Nugalėtojo kūrinys taip pat bus įtrauktas į Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus kolekciją.


„Kiekvienais metais projekto laimėtojas paaiškėja vos likus kelioms valandoms, o kartais ir kelioms akimirkoms iki jo paskelbimo. Todėl ne tik dalyviams ir žiūrovams, bet ir mums, organizatoriams bei komisijos nariams, iki paskutinės akimirkos yra didelis nežinomybės jaudulys. Šių metų laimėtojas Dominykas Sidorovas mus išties pradžiugino. Anot komisijos, šio kūrėjo darbas – unikali šiuolaikinė vizualinė kalba, kai kasdienybės objektas – kėdė – tapo nekasdieniu ir įspūdingu vaizdiniu. D. Sidorovo kūrinys bus saugomas Nacionalinio Lietuvos dailės muziejaus meno fonduose bei įsilies į Baltijos šalių tapybos istorijos metraštį“, – teigia Julija Dailidėnaitė, konkurso organizatorė.

MO muziejaus steigėjai ir komanda įsteigė specialų prizą – 1 000 eurų MO premiją. Nugalėtoją rinko visi MO komandos nariai. Daugiausia jų simpatijų sulaukė bei MO prizas atiteko Kazimierui Brazdžiūnui. 

„Jaunieji kūrėjai – atrandami talentai, formuojantys būsimą Baltijos šalių menininkų kartą. Mums labai svarbu, kad jie būtų pastebėti, o taip pat ir turėtų galimybę į pokalbį pakviesti įvairią auditoriją. Džiaugiamės, kad šių metų finalininkai eksponuojami MO muziejuje. Taigi jaunųjų kūrėjų darbus išvysti ir jiems aktualias temas sužinoti galės visi MO muziejaus lankytojai“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus vadovė. 

 

Visi šių metų konkurso finalininkai: Arnolds Andersons (LV), Gytis Arošius (LT), Kazimieras Brazdžiūnas (LT), Aurelija Bulaukaitė (LT), Siiri Jüris (EE), Madara Kvēpa (LV), Lisette Lepik (EE), Edvinas Mikulskis (LT), Erika Povilonytė (LT), Indrė Rybakovaitė (LT), Justīnė Seile-Urtāne (LV), Greta Šležaitė (LT), Dominykas Sidorovas (LT), Denisa Štefanigova (EE), Mantas Valentukonis (LT). Jų darbus galima pamatyti čia: www.ypp.lt/2021

 

 

Galimybė pažvelgti į pačių jauniausių menininkų kūrybą

Kaip teigia konkurso organizatorius Vilmantas Marcinkevičius: „Vienas iš svarbiausių „Jaunojo tapytojo prizo“ momentų yra tai, kad menininkai, žiūrovai, kuratoriai ir meno tyrinėtojai įgauna galimybę pažvelgti į pačių jauniausių menininkų kūrybą, pamatyti būsimuosius Baltijos šalių meno lauko kūrėjus“. 

Jis taip pat priduria, kad konkurso įvertinimas ir tęstinumo variklis yra aktyvus Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkų dalyvavimas jame. 

 

 

„Jaunojo tapytojo prizas“ – vienas svarbiausių meno renginių Baltijos šalyse, visuomenei pristatantis kylančius jaunuosius talentus. Nuo 2009 metų vykdomo projekto tikslas yra ne tik pristatyti visuomenei kylančius menininkus, bet ir padėti meno kolekcininkams bei kuratoriams atrasti naujų talentų Baltijos šalyse. Konkursas orientuotas į meninį išsilavinimą turinčius ar jo siekiančius kūrėjus iki trisdešimties metų.

 

Menininkus vertino tarptautinė komisijaŠių metų konkurse jaunųjų menininkų darbus vertino tarptautinė komisija: meno istorikas, Norvegijos Nordic Artists Centre Dale rezidencijų centro direktorius Arild H. Eriksen, MO muziejaus kuratorė Gabrielė Radzevičiūtė, Estijos KAI meno centro meno vadovė Karin Laansoo, kino ir videomenininkas, skulptorius Deimantas Narkevičius, latvių tapytoja ir konkurso „Jaunojo tapytojo prizas 2013” laimėtoja Zane Tuča bei meno istorikė Mėta Valiušaitytė.

Konkurso organizatoriai: Julija Dailidėnaitė ir Vilmantas Marcinkevičius, koordinatorės: Gabrielė Radzevičiūtė ir Ieva Stasevičiūtė, grafikos dizainerė – Akvilė Paukštytė, parodą įrengė Dominykas Šavelis.


Atidarymo vakarą – ir diskusija apie jaunąją tapytojų kartąLapkričio 18 dieną, atidarant parodą MO muziejuje, vyko ir speciali diskusija „Naujoji karta tapyboje: kokia ji?“. 

Diskusijoje dalyvavo pirmojo „Jaunojo tapytojo prizo“ (2009 m.) laimėtojas Andrius Zakarauskas, konkurso organizatorė Julija Dailidėnaitė, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė. Pokalbį moderavo ir diskusiją apie tai, ką savo kūryba nori pasakyti jaunoji karta, vedė menotyrininkė Laima Kreivytė. 


 
Dailu