2023-iųjų „Jaunojo tapytojo prizą” pelnė Agata Orlovska. Penktadienio vakarą Vilniaus Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje apdovanoti jubiliejinio, penkioliktojo „Jaunojo tapytojo prizo“ (JTP) laimėtojai ir atidaryta finalininkų darbų paroda. Pagrindinis prizas šiais metais įteiktas Lietuvos menininkei Agatai Orlovskai, rašoma pranešime spaudai. Sveikindamas konkurso dalyvius komisijos narys, dailės istorikas, Paryžiaus „George Pompidou nacionalinio meno ir kultūros centro“ prezidentas..


.. / Skaityti

Šiemet jau penkioliktą kartą jaunieji Baltijos šalių įvairių sričių menininkai kviečiami ištraukti į dienos šviesą naujausius savo tapybos darbus. Prasideda atranka į „XV Jaunojo tapytojo prizas“ konkursą. Šiemet, kaip ir pernai, išimties tvarka konkursui paraiškas gali teikti ir jaunieji Ukrainos menininkai, kurie šiuo metu reziduoja Lietuvoje, Latvijoje arba Estijoje. Lietuvos, Latvijos, Estijos bei šiose šalyse reziduojantys Ukrainos jaunieji menininkai..

.. / Skaityti

JTP paskelbė šių metų geriausią jaunąjį tapytoją Baltijos šalyse. Lapkričio 18 d. vakarą Vilniaus paveikslų galerijoje įvyko konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ apdovanojimai. Jau keturioliktus metus vykstantis konkursas sulaukia didelio jaunųjų Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkų dėmesio. Šiemet konkurse galėjo dalyvauti ir Ukrainos menininkai, reziduojantys Baltijos šalyse. Tarptautinės komisijos sprendimu, geriausiu jaunuoju tapytoju Baltijos šalyse buvo paskelbtas Linas Kaziulionis.

.. / Skaityti

Puslapis 1 iš 23  > >>

Šiemet ivyks jau 15-tas „Jaunojo tapytojo prizas”

 

 

Šiemet jau penkioliktą kartą jaunieji Baltijos šalių įvairių sričių menininkai kviečiami ištraukti į dienos šviesą naujausius savo tapybos darbus. Prasideda atranka į „XV Jaunojo tapytojo prizas“ konkursą. Šiemet, kaip ir pernai, išimties tvarka konkursui paraiškas gali teikti ir jaunieji Ukrainos menininkai, kurie šiuo metu reziduoja Lietuvoje, Latvijoje arba Estijoje. 

Lietuvos, Latvijos, Estijos bei šiose šalyse reziduojantys Ukrainos jaunieji menininkai iki rugsėjo 1 dienos kviečiami dalyvauti konkurse. O šių metų lapkričio mėnesį konkurso dalyvių darbai bus eksponuojami Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, o parodos atidarymo metu bus paskelbtas (-a) konkurso nugalėtojas (-a). 

 

 

PRIZAS:

 

 • - 5000 EUR

 • - dviejų mėnesių meno rezidencija Norvegijos meno rezidencijų centre Nordic Artists centre Dale su 11,000 NOK mėnesine stipendija

 • - Personalinė paroda Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje.

 • - Laimėtojo darbas taip pat bus įtrauktas į Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus tapybos rinkinį, saugomą Nacionalinėje dailės galerijoje.

 

 

Nugalėtojas bus paskelbtas parodos atidarymo metu. Visų konkurso dalyvių darbai nuo lapkričio 10 dienos iki sausio pabaigos bus eksponuojami Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje ir muziejaus lankytojai galės su jais susipažinti.

 

/
 
 
Šiemet projekto Jaunojo tapytojo prizas" finalininkai pretenduoja ir į du papildomus prizus:
 
 • Specialusis prizas / „Luminor“ bankas „Jaunimo įgalinimui”: Šį prizą laimėjusio menininko kūrinys bus įsigytas bei vėliau parduotas aukcione, o gautos lėšos bus skiriamos taip reikalingą psichologinę pagalbą teikiančiai „Jaunimo linijai“ – pirmajai savanoriškai emocinės paramos telefonu ir internetu tarnybai Lietuvoje. 
 • Išskirtinis paminėjimas: 'The Rooster Gallery Open' Prizas - personalinė paroda Vilniuje, galerijoje The Rooster Gallery". 
 
 
_________________________________
 
 
Apdovanojimų vakaras / Lapkričio 10, 2023 / 19h00:
Jubiliejinio XV projekto Jaunojo tapytojo prizas" laimėtojas bus paskelbtas šių metų finalininkų parodos atidarymo metu Taikomosios Dailės ir Dizaino Muziejuje  / 3A Arsenalo g., 01143 Vilnius, Lietuva.
 
 
_________________________________
 
 
Projekto Jaunojo tapytojo prizas" mecenatai:
Mindaugas Raila, Nicolas Ortiz šeima, Bajorunas/Sarnoff Foundation ir Luminor Bank
Pagrindiniai rėmėjai:
Lietuvos kultūros Taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė
Projekto Jaunojo tapytojo prizas" draugai :
Nordic Artists centre Dale, Pamėnkalnio Gallery, The Rooster Gallery and Hotel Pacai.
 
 
_________________________________
 
 
 
 

XV Jaunojo tapytojo prizas vertinimo komisija:

 1. Laurent le Bon - dailės istorikas, Centre Pompidou Prezidentas, Prancūzija.
 2. Arild H Eriksen - dailės istorikas, Nordic Artists centre Dale direktorius, Norvegija.
 3. Monika Furmana - menininkė, Lietuva.
 4. Arūnas Gelūnas - dailininkas ir filosofas, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius, Lietuva
 5. Liisa Kaljula - Eesti Kunstimuuseumi, Tapybos kolekcijos vadovė, Estija.
 6. Maris Vitols - Šiuolaikinio meno kolekcininkas ir kuratorius, Latvija.
 7. Vita Zaman - menininkė ir poetė, Lietuva.

  

  

 

 

 

Dalyvavimo „XV Jaunojo tapytojo prizas“ konkurse sąlygos: 

 

Konkurse „XV Jaunojo tapytojo prizas“ gali dalyvauti visi menininkai, turintys ar beįgyjantys meninį išsilavinimą nuo 18 iki 30 metų (imtinai).

Konkurse dalyvauja menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei šiose šalyse reziduojantys Ukrainos kūrėjai.

Konkursui teikiamo tapybos darbo sukūrimo metai – 2022/2023 (konkursui teikiamas vienas darbas, kurį menininkas parenka savo nuožiūra).

 

Iki 2023 m. rugsėjo mėn. 1 d. elektroniniu paštu: jtp.ypp@gmail.com pateikiama ši informacija:

- Dalyvio paraiška (paraiškos forma ČIA)

- Kokybiškos 5 darbų fotografijos – konkursinio darbo fotografiją būtina išskirti iš kitų 4 lydinčių darbų. Būtina pateikti kūrinių metrikas (lietuvių ir anglų kalbomis): kūrinio pavadinimas, dydis, atlikimo technika, data. Nurodyti, kur yra paveikslo viršus. Darbų nuotraukas siųsti tik jpg, jpeg, tiff, tif formatu. Kūrinio metrikos rašomos atskirai, ne ant darbų nuotraukų.

- Kūrybinė biografija (lietuvių ir anglų kalbomis)

- Konkursui teikiamo darbo koncepcijos aprašas (iki 1 psl., lietuvių ir anglų kalbomis)

- Menininkas, pateikęs konkursui savo tapybos darbą, sutinka su sąlyga, jog „XV Jaunojo tapytojo prizas“ pagrindinio prizo laimėtojo darbas tampa konkurso organizatorių nuosavybe.

- Menininkas, pateikęs konkursui savo tapybos darbą, sutinka, kad be autoriaus sutikimo ir nemokant autorinio atlyginimo, konkurso organizatoriai turi teisę naudoti kūrinio atvaizdą informacijos sklaidos tikslais.

- Konkurse negali dalyvauti ankstesnių Jaunojo tapytojo prizo konkursų pagrindinių prizų laimėtojai. 

 

 

 

Dailu