Jau devintąjį kartą vykstantis projektas „Jaunojo tapytojo prizas“ kviečia šiais metais teikti paraiškas jaunuosius menininkus iš trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Paraiškos priimamos iki 2017 metų rugsėjo 1 dienos. Dalyvavimo JTP'17 projekte sąlygos: 1. Projekte „Jaunojo tapytojo prizas 2017“ gali dalyvauti visi menininkai, turintys ar beįgyjantys meninį išsilavinimą nuo 18 iki 30 metų imtinai. 2. Konkursui teikiamo tapybos darbo sukūrimo metai – 2016/2017 (konkursui teikiamas vienas darbas, kurį menininkas parenka savo nuožiūra)..


.. / Skaityti

Tekstą pradedu teiginiu, jog tavo, tapytojau, tapytas paveikslas nėra vien tavo nuopelnas ir džiaugsmas. Pastarasis teiginys man pačiam tampa vis svarbesnis ir vis labiau aiškėja. Aplinka, situacijos kūrimo procese mus įtakoja, tad ir rezultatą, taip pat. Šiandien, kalbėdamas apie savo kūrybą, negaliu sakyti, jog tas paveikslas ar bet koks piešinys yra mano. Visa, ką aš padarau esu dėkingas žmonėms, situacijoms su kuriomis susiduriu kiekvieną dieną. Tad rezultatas yra minčių, pokalbių, veiksmų, atspindžių forma, tik vizualia išraiška.

 

.. / Skaityti

Nors Vitos Opolskytės 2015 m. tapytas paveikslas ir pavadintas „Fasadu“, būtent fasado jame ir nematome – išorinės namo sienos sluoksnis tarsi nuplėštas ir prieš mus atsiveria namo skerspjūvis su interjerais. Kambariai surikiuoti lyg batų dėžės, o jų sienos ir grindys nutapyti imituojant aplamdyto kartono faktūrą. Tokios architektūros sukeltą svaigulį dar labiau sustiprina aštrus kontrastas tarp ryškiai išmargintų tapetų ir ramių pauzių, kurias sukuria šiltai drumzlini medinių apmušalų..

.. / Skaityti

Puslapis 1 iš 18  > >>

JTP’17 Kviečia Dalyvauti!
 

Jau devintąjį kartą vykstantis projektas „Jaunojo tapytojo prizas“ kviečia šiais metais teikti paraiškas jaunuosius menininkus iš trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos. 


Paraiškos priimamos iki 2017 metų rugsėjo 1 dienos.


 

Pagrindinis prizas:
 
2.000€ + dviejų mėnesių (Rugpjūtis/Rugsėjis, 2018) trukmės rezidencija SomoS Berlyne + Personalinė paroda Pamėnkalnio galerija!
 

Projekto apdovanojimai ir parodos atidarymas: spalio 26 d.

 

 
 
Projekto erdvė: VDA parodų salės Titanikas, Vilniuje.

 

Parodos trukmė: 2017.10.26 - 2017.11.19

 

Projekto rezidencijos partneris: SomoS.  

Dalyvavimo JTP'17 projekte sąlygos:

 

1. Projekte „Jaunojo tapytojo prizas 2017“ gali dalyvauti visi menininkai, turintys ar beįgyjantys meninį išsilavinimą nuo 18 iki 30 metų imtinai.

 

2. Konkursui teikiamo tapybos darbo sukūrimo metai – 2016/2017 (konkursui teikiamas vienas darbas, kurį menininkas parenka savo nuožiūra).

 

3. Iki 2017 m. rugsėjo mėn. 1d. elektroniniu paštu: jtp.ypp@gmail.com pateikiama ši informacija:

✶ Dalyvio paraiška (online)

✶ Kokybiškos 5 darbų fotografijos - konkursinio darbo fotografiją BŪTINAI išskirkite iš kitų 4 lydinčių darbų. Būtina pateikti kūrinių metrikas (LT ir EN kalbomis) : kūrinio pavadinimas, dydis, atlikimo technika, data. Nurodyti kur yra paveikslo viršus. 

Darbų nuotraukas siųsti tik jpg, jpeg, tiff, tif formatu. Kūrinio metrikos rašomos atskirai, ne ant darbų nuotraukų.

✶ Kūrybinė biografija (LT ir EN kalbomis)

✶ Konkursui teikiamo darbo koncepcijos aprašas (maximum iki 1psl, LT ir EN kalbomis);

 

 4. Menininkas, pateikęs konkursui savo tapybos darbą, sutinka su sąlyga, jog „Jaunojo tapytojo prizas 2017“ pagrindinio prizo laimėtojo darbas tampa projekto organizatorių nuosavybe.

 

5. Menininkas, pateikęs konkursui savo tapybos darbą, sutinka, kad be autoriaus sutikimo ir nemokant autorinio atlyginimo, projekto organizatoriai turi teisę naudoti kūrinį informacijos sklaidos tikslais.

 

6. Projekte negali dalyvauti ankstesnių JTP konkursų pagrindinių prizų laimėtojai.

 

 

 

Pristatome JTP'17 tarptautinę komisiją:

1. Renāte Prancāne / Executive Director / Contemporary Art Centre kim? / Latvija
2. Arvydas Žalpys / Galerist and Art Critic / Gallery Meno Parkas / Lietuva
3. Leevi Haapala / Museum Director / Museum of Contemporary Art KIASMA / Suomija
4. Triin Tulgiste / Curator, Project Manager / Contemporary Art Gallery Kumu / Estija
5. Linsey Young / Curator, Contemporary British Art / Contemporary Art Museum TATE / Didžioji Britanija
6. Vilmantas Marcinkevičius / Painter / Young Painter Prize initiator / Lietuva

 

 

 

 

Sekite naujienas JTP Facebook'o profilyje: Jaunojo tapytojo prizas

Dailu